Автор: Alex S, 20.10.2010 18:51:26

Монастир села Бедевля. Тури в Карпати

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Тячевский район Бедевля Монастир села Бедевля. Тури в Карпати

Монастир села Бедевля Тячівського району Закарпатської області є одним з тих місць, куди не припиняється потік паломнитків на свята та в будні. Монастир користується великим авторитетом серед православних вірників. Цей монастир був довгий час центром опори унії на Мараморощині. Він був заснований 1719 року за благословення православного єпископа Досифея. З самого початку свого існування монастир був чоловічим, але з 1953 року чоловіча обитель була ліквідована безбожною радянською владою. Більшісмть центрів продовжували нести пастирську службу на приходах Мукачівсько – Ужгородської єпархії та далеко за межами Закарпаття. До звільнених приміщень чоловічого скиту в Бедевлі перевели черниць із с. Іза, де також ліквідували обитель.
Лише влітку 1992 року за розпорядженням керуючого Мукачівською єпархією єпископа Євфимія жіночий монастир було перетворено на чоловічий. Перші ченці прийшли до Бедевлі з Городилівського Свято – Троїцького чоловічого монастиря.
У монастирі знаходиться чимало православних святинь. Серед них ікона з частинкою мощей Іоанна Хрестителя, копія чудотворної ікони Почаївської Божої Матері та інше.
Крім духовних справ монахи зацймаються оздобленням ікон бісером, виробляють воскові свічки.
Таким чином, чоловічий монастир у Бедевлі є одним із видатних історичних центрів святого Православя на Закарпатті. Ченці упродовж всього існування монастиря приходили на допомогу людям, намагаючися духовно підтримати їх у нелегку годину. Тому Духовна сила цього монастиря живе й буде жити навіки.
В місті Тячів, Тячівського району знаходиться літературний музей імені Василя Гренджі – Донського. Музей був відкритий у квітні 1997 року, він нараховує близько 500 одиниць експонатів. Сам музей є дуже цікавим, його експонати дають можливість розкрити сторінки життя відомого літературного діяча Гренжі-Донського. Музейна експозиція складається із розділів: загальні відомості про родину письменника, життя та письменницька діяльністьт. Експозиція розміщена за періодами: «Знову у рідних карпатах», «Літературна школа письменника», «Його твори та ілюстрації до них», «Листування» та інше.
В музеї представлені різноманітні родинні фотоматеріали, особисті речі письменника, оригінали збірок поета, рукописи, ілюстрації до творів, афіші вистав за драматичними творами, які йшли в Чехословаччину, Югославію. Окремий стенд розповідає про життя та сподвижницьку діяльність дочки письменника – Зірки Гренджі – Донської – Данилюк. Багато в чому музей завдячує своїм існуванням родичам письменника, які надали багато матеріалів, що увійшли в експозиції музею.
Таким чином цей музей є місцем де шанувальники української літератури можуть познайомитись із життям одного з її діячів Василем Гренджі – Донським, відомого не лише в Україні а й закордоном.
 

Rest4u.com.ua, Олексій Христина


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Зона відпочинку «ЛЮДМИЛА»

Опубликовано: 21.12.2016 14:56:21
Закарпатская обл.Тячевский районТячев

 Зона відпочинку «ЛЮДМИЛА» складається з 3-х 2-поверхових котеджів та окремого будиночка ( з сауною), які знаходяться на невеликому озері.

Угольсько-широколужанський заповідник

Опубликовано: 11.12.2010 14:33:36
Закарпатская обл.Тячевский районВэлыка Уголька

Мало кому відомо про надзвичайні природні місця однією з таких знахідок є Угольсько - широколужанський  заповідний масив, що належить до КДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи