Автор: Іванка, 12.12.2011 19:28:25

Історія рідного краю, село Лубня

Rest4U Публикации Украина Закарпатская обл. Великоберезнянский район Ставное Історія рідного краю, село Лубня

 Лубня - село розташоване на правому березі річки Уж, за 7 км. від залізничної станції села Ставне і за 42 км. від районного центру Великий Березний.
Згадується село Лубня в документах з 1631 року. Жителі села в основному займалися розваденням ВРХ і працювали на лісозаготівлі .
16 жовтня 1944 року радянські війська звільнили село від фашистських загарбників. Церкву збудували близько 1890 року і посвятили 1896 року. Церква несподівано згоріла влітку 1990 року. На місці церкви, що згоріла, збудована в 1991 році нову дерев’яну, подібну за формою і розмірами до старої. За час доки не було церкви, в селі непомерла жодна людина. На сьогоднішній день (2011р.) в селі нараховується 98 будинків, в яких проживає 238 чоловік.
В селі є загальноосвітня школа І ступеня, клуб, бібліотека з книжковим фондом 6 тисячт книжок, фельдшерською-акушерський пункт, приватне кафе-мегазин Черемха, природно-науково дослідне відділення Ужанського Національного природного парку, пилорама та сільська рада.
В сільському клубі зроюлено музей вишиванок рідного села, який був відкритий 2002 року. Вишивка на полотні є одним із улюблених занять лубнянських жінок, їх витвори – чарівні узори на полотні. У селі зберігаються традиції давніх часів, щоб у кажній родині, де падростає дівчина скриня має наповнитись рушниками. Рушники дають батьки нареченої, або свати обмінюються рушниками. Вишитий рушник руками матері нареченої, стелять під ноги молодим, коли беруть шлюб. Рушниками зв’язують молодих, щоб завжди були разом. Ця традиція пішла від наших далеких предків, і має глибокий зміст. Адже візерунки на рушниках, це обереги від лиха.
На сьгоднішній день в музеї 350 виробів, серед яких є старовинне вбрання, вишиванки, різноманітні глечики, різні приладдя із дерева, які використовували наші предки.
Наш музей відвіло бегато знаменних людєй України. Кожний хто відвідав музей села Лубня приємно здивований.
Село Лубня приваблює туристів своїм чудовим краєвидом, чистим повітрям і гірською чистою водою.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Куда навострить лыжи?

Опубликовано: 20.10.2011 13:36:24
Закарпатская обл.Великоберезнянский районВышка

Как сообщают синоптики, зима обещает быть достаточно снежной. И традиционно богатой на зимние праздники, особенно на Западной Украине.

Чорноголівська церква

Опубликовано: 28.05.2011 12:44:45
Закарпатская обл.Великоберезнянский районВелыкый Березный

ПАМ’ЯТНИК АРХІТЕКТУРИ 17-го ст.   Чорноголівська церква   С.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи