Автор: Alex S, 25.09.2011 17:38:53

Герцог де Рішельє

Rest4U Публикации Украина Одесская обл. Одесса ОДЕССА Герцог де Рішельє

Арман Емманюель дю Плессі, герцог де Рішельє (фр. Armand Emmanuel Sophie Septemanie du Plessis, duc de Richelieu, 25 вересня 1766, Париж — 17 травня 1822) — французький і російський державний діяч, прем'єр-міністр Франції.

Був сином Луі Антуан дю Плессі, герцога де Фронсак та внук маршала Рішельє (1696–1788). Граф Шіон, як називали спадкоємця Рішельє, був одружений у 15-тирічному віці з Розалі де Рошешуар – вродливою 12-тирічною дівчиною, з якою він мав тільки формальні відносини. Був прийнятий в королевські драгуни і отримав положення при дворі Людовика XVI. В 1790 році, з початком Великої французької революції (1789), емігрував спочатку до Відню, потім вступив разом із своїм другом Чарльзом де Лінь добровольцем у російську армію і прибув у російський штаб в Бендерах (Молдова).
Брав участь у взятті Ізмаїлу (1790) Суворовим, за що був визнаний гідним Георгіївського хреста 4-ї ступені №805 «За відмінну хоробрість, надану при штурмі фортеці Ізмаїл, з винищуванням армії, що була там» та іменної зброї «За хоробрість». Після смерті свого батька у лютому 1791 перейняв титул герцога де Рішельє. Незадовго після цього повернувся до Парижу по волі Людовика XVI. У липні Національні Установчі Збори видали Рішельє паспорт для еміграції в Росію. У російській армії він дослужив до звання генерал-майора, але через інтриги своїх контрагентів подав у 1796 році у відставку і виїхав у Австрію.
Перспективи Рішельє покращилися із вступом Олександра І на престол. На запит російского уряду його скасували із списку емігрантів і у 1803 призначили мером Одеси. Два роки пізніше Рішельє був призначений херсонським військовим губернатором і керуючим цивільною частиною в Катеринославській і Таврійській губерніях, а також начальником військ кримської інспекції. За одинадцять років його правління Одеса виросла з малого селища до значного торгового міста. Рішельє клопотався про нестатки новоросійських земель. Він пропонував російському урядові проекти нових реформ у південних провінціях: перетворення Одеси і Феодосії в порто-франко, розвиток транспортної торгівлі і каботажу в Чорному й Азовському морях, зменшення мит, звільнення трьох новоросійських губерній від рекрутських наборів, заохочення банків, вільне торгове мореплавання на Чорному морі. Схилив Олександра І до оголошення Одеси вільною гаванню і до заснування там вищого навчального закладу - Рішельєвского ліцею. У 1818 році, відвідавши південні регіони, Олександр І послав Рішельє вищу російську нагороду - орден Андрія Першозваного. У російсько-турецькій війні Рішельє командував у 1806/07 роках дивізією військ. В Одесі герцогу Рішельє споруджено пам'ятник роботи І. Мартоса (1828).Рішельє повернувся у Францію у 1814 році після реставрації Бурбонів і займав пост прем'єр-міністра у 1815–1818 і 1820–1821 роках. Його характер і його предки робили його заступником монархії. Як особистий друг російського царя, він був також корисною фігурою у діалогах з переможцями. Брав участь у Віденському (1814/15) і Аахенському конгресі (1818) країн переможців над Францією. Завдяки його зусиллям із Франції були виведені окупаційні війська, знижено суму репарацій з 700 млн. до 265 млн. франків і складено домовленність між країнами-переможцями про підтримку монархії у Франції і військове втручання у випадку революційних подій. У внутрішній політиці він намагався обмежити діяльність ультраправих. Пішов у відставку у грудні 1821 року через політичні напади з боку ліберальних та ультра-реакційних сил у парламенті.

Помер 17-го травня 1822 року від апоплексичного удару.

Забалуэва Т.


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Ё Moscow beach club

Опубликовано: 13.12.2012 21:28:35
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

Ё Moscow beach club — летняя резиденция одного из лучших зимних клубов Одессы !Ё. Местом открытия стала Аркадия - правое крыло, прямо на берегу моря.

Одеські катакомби

Опубликовано: 25.09.2011 14:16:23
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

«Одеські катакомби» — мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою.

Одеський національний академічний театр опери та балету

Опубликовано: 25.09.2011 17:44:16
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

Одеський національний академічний театр опери та балету — один із найстаріших оперних театрів в Україні. Відкриття першої споруди театру відбулося в 1810 році.

Десять вещей, которые надо сделать в Одессе

Опубликовано: 04.10.2011 13:21:28
Одесская обл.ОдессаОДЕССА

Одесса любит героев: в городе за последние годы кому только не поставили памятников — от местного летчика и плейбоя Сергея Уточкина до героя анекдотов Рабиновича; а на самом неприметном деревДобавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи