Автор: Alex S, 28.05.2012 16:26:05

Арсенал -2012: це треба бачити

Rest4U Публикации Украина Киевская обл. Киев КИЕВ Арсенал -2012: це треба бачити

Цього тижня в «Мистецькому Арсеналі» офіційно відкрито Першу Київську міжнародну бієнале сучасного мистецтва Arsenale-2012. Відкриття запам’ятається вавилонським (за підрахунками організаторів — близько 5 тис. гостей) стовпотворінням. Причому помітну частину присутніх становили іноземці. Як повідомила комісар бієнале, гендиректор «МА» Наталія Заболотна, спеціально на арт-форум в Україну приїхало близько півтори тисячі журналістів та експертів, а також вісімдесят закордонних художників-учасників.

Кошти на половину фінансування арт-форуму, обіцяні державою, тільки тепер «починають надходити». Але вже зрозуміло, що Arsenale-2012 залишиться в пам’яті гостей і учасників завдяки своєму цілком конкурентоспроможному рівню. За це (не в останню чергу) слід подякувати куратору, англійцю Девіду Елліоту.

Масштаби експозиції Arsenale-2012 (паралельна програма продовжується в галереях і музеях по всьому Києву) вражають.

24 000 «квадратів» експозиційної площі — спеціально під арт-форум. Відкрили навіть незакінчений другий поверх.

Частину з 250 проектів закінчували монтувати прямо під час відкриття, за словами пана Елліота, через проблеми з електроенергією — від колосальних за обсягом і кількістю задіяних предметів інсталяцій до фотоциклів найвідоміших фотохудожників на чолі з Борисом Михайловим (який, до речі, особисто приїхав до Києва).

А ще 40 нових робіт, створених суперстар світового контемпорарі спеціально для бієнале.

…Описувати побачене в колишній цитаделі зброярів марно — це треба бачити (або ж писати про кожен проект і митця окремо).

Попереджу, зі свого боку: одного візиту в «Арсенал» для вдумливого ознайомлення з усім, що там є, вочевидь недостатньо. Втім, це загальна проблема пересічних відвідувачів на будь-якій великій виставці сучасного мистецтва. Як чесно сказав перед відкриттям п. Девід Елліот, «усі хороші світові бієнале схожі — і київська схожа на інші!»

Коментар

— На виставці ви побачите безліч скульптур, інсталяцій, світломузичних шоу, — каже куратор Девід Елліот про композиційне рішення експозиції. — Свій огляд ви почнете з невеликих кімнат, клітин… Вони займають перші 200 метрів коридору. Клітина — основна одиниця життя. З клітин складається людський мозок! Але камери у в’язниці англійською теж називаються дослівно — «клітинами». Фактично ці «клітини» на виставці й відображають історію сучасного світового мистецтва. В інших частинах експозиції не пропустіть робіт з так званого пострадянського світу, Китаю і Монголії, які презентують інше, ніж на Заході, бачення сучасного мистецтва. Більшість об’єктів створені впродовж останніх двох-трьох років. Основний смисл сучасності полягає в тому, що ми не можемо зрозуміти її, бодай трохи не розуміючи минулого. А думати про майбутнє — основна функція мистецтва. Але й минуле має використовуватися не як тюрма, а як платформа. Сподіваюся, що з перегляду цієї експозиції ви винесете саме такі враження.


Ганна Пароваткіна, zn.ua


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Пейзажная аллея на Старокиевской горе

Опубликовано: 08.06.2012 16:01:01
Киевская обл.Киев КИЕВ

В последние несколько лет Старый Киев начал привлекать все больше и больше жителей Киева и туристов. На Старокиевской горе открылась Пейзажная аллея.

Киевляне верили: если пройдешь через Святые Врата в Печерскую Лавру - спишется половина грехов

Опубликовано: 24.02.2017 17:32:14
Киевская обл.Киев КИЕВ

 Киево-Печерская Лавра бесспорно является самой большой, знаменитой, святой и авторитетной из всех существующих. Каждый год киевскую Лавру посещает более 3 млн.

Врата в астрал на Лысой Горе

Опубликовано: 24.02.2017 17:27:09
Киевская обл.Киев КИЕВ

 Во все времена Лысая гора в Киеве - одна из трех самых знаменитых Лысых гор в мире, привлекала к себе любителей загадок и мистики.

Pinchuk Art Centre

Опубликовано: 16.12.2012 20:33:23
Киевская обл.Киев КИЕВ

PinchukArtCentre расположен в старинном архитектурном ансамбле киевского Бессарабского квартала, который был отреставрирован в начале ХХІ ст.

Фашисты спасли храм, где изображен Сатана и лежат останки великой Святой

Опубликовано: 24.02.2017 17:22:47
Киевская обл.Киев КИЕВ

 Главному киевскому собору, названному в честь крестителя Руси – князя Владимира Великого, чуть более ста лет.Добавление фотографийCopyright 2008-2021, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи