Автор: Veronika, 18.09.2017 15:02:21

В печері Оптимістична, знайшли найбільше підземне озеро України

Rest4U Новости Украина Тернопольская обл. Борщевский район Борщев В печері Оптимістична, знайшли найбільше підземне озеро України
В печері Оптимістична, знайшли найбільше підземне озеро України

В печері Оптимістична, що має статус найдовшої в Європі, спелеологи відкрили велике підземне озеро.

Унікальна печера Оптимістична, що розташована в Тернопільській області, нещодавно відсвяткувала 50-річчя з дня відкриття. Щороку фахівці під час спелеоекспедицій знаходили тут все нові і нові ходи, тож сьогодні печера вважається найдовшою в Європі.

А серед гіпсових печер Оптимістична – найдовша на планеті. Розгалуження ходів в ній сягають 260 км.

У свій ювілейний рік печера, яка раніше вважалася майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Роботи велися у напрямку “Північ”.

Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон.

Останнє, за оцінками спеціалістів, претендує на звання найбільшого підземного озера України. Його глибина сягає 5-6 метрів, площа поверхні – біля 500 кв. м. Кришталево чиста вода має температуру 7 градусів за Цельсієм.

Відкрив озеро луцький спелеолог Ігор Троцюк у квітні місяці. За словами дослідника, до озера треба йти лише навколішки протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у нову залу

Практично спелеолог “вивалився” на берег недоторканого озера.

Це перша така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами намагаються пройти озеро під водою .


Для добавления своих фотографий пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесьКомментарии

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь

Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, которые прямо или косвенно имеют отношение к опубликованной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение.
   Отменa

Смотрите также


Туристи на Тернопільщині зможуть побачити життя лісового табору УПА

Опубликовано: 12.10.2017 11:03:19
Тернопольская обл.Тернопольский районТЕРНОПОЛЬ

Масштабний фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» – два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь», відбудеться найближчих вихідних на Терноп

У ТЕРНОПОЛІ СТУДЕНТИ ВСТАНОВИЛИ РЕКОРД ІЗ НАЙБІЛЬШОЇ КІЛЬКОСТІ ПАСАЖИРІВ У ТРОЛЕЙБУСІ

Опубликовано: 30.05.2013 21:48:19
Тернопольская обл.Тернопольский районТЕРНОПОЛЬ

 Тернопільські студенти встановили рекорд із найбільшої кількості пасажирів у тролейбусі.

Пам'ятник людині-невидимці у м. Тернопіль

Опубликовано: 12.05.2013 11:34:33
Тернопольская обл.Тернопольский районТЕРНОПОЛЬ

 На честь святкування 19-ї річниці Незалежності України в Тернополі відкрили пам'ятник людині-невидимці.   Пам'ятник виготовлений з бронзи, відливали його у Львові.

Виставка Олега Пінчука

Опубликовано: 08.04.2012 14:03:54
Тернопольская обл.Тернопольский районТЕРНОПОЛЬ

У Тернополі вперше відкрилась мистецька виставка найбільш затребуваного скульптора України Олега Пінчука.

Місячник „Спорт для всіх” – спільна турбота”

Опубликовано: 31.03.2012 2:22:45
Тернопольская обл.Тернопольский районТЕРНОПОЛЬ

Державна служба молоді та спорту України та Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” з 1 по 30 квітня 2012 року в усіх населених пунктахДобавление фотографийCopyright 2008-2022, rest4u.com.ua


Сделано в DesignIt!

Туристический портал Rest4u.com.ua - наиболее полная и достоверная информация об отелях, частных усадьбах, санаториях Закарпатья, Карпат, Крыма.

Выбирая отдых в Украине , Карпатах , Закарпатье , Крыму на туристическом портале Rest4u.com.ua Вам предложат наиболее оптимальный вариант отдыха, который удовлетворит любые запросы и вкусы туриста. Используя систему on-line бронирования Вы сможете получить скидки на проживание и питание в лучших санаториях , отелях и здравницах в любом из курортов Украины.

Пересылая фотографии, тексты и другие материалы, отправители гарантируют наличее у них личных неимущественных и исключительных имущественных авторских прав, а также самостоятельно несут ответственность за нарушение прав третьих лиц. Копирование материалов разрешено при наличии видимой ссылки на сайт Rest4u.com.ua.

Авторизация

 


Я не могу зайти в свой аккаунт
Центр помощи